baner6.jpg

Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej rozwijają percepcję wzrokowo - słuchową, pozwalają samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną w postaci np. dźwiękowej.

O tym już wiedzą dzieci z grupy „Muchomorków” z jaroszowskiego przedszkola. Zajęcia takie angażują wzrok, dotyk, słuch, rozwijają umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne.

Praca z tablicą interaktywną w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektem multimediów jest nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola. Umożliwia i zaspokaja potrzebę nauczania i zabawy.

Oprócz wartości edukacyjnej, daje ona możliwość aktywnej rozrywki, a dzieci z grupy 5 i 6 - latków są tego najlepszym przykładem.