b1.jpg

Jesień to barwna pora roku, która stwarza szerokie możliwości w zakresie  zajęć dydaktycznych i rozrywek dla dzieci, dlatego 27 września 2017 r  najmłodsza grupa dzieci - ,,Biedronki’’ - przy współpracy pani Elżbiety Gaduli z filii Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, poznałycharakterystyczne cechy przyrodnicze tej pory roku.

Dzieci dowiedziały się , od kiedy do kiedy trwa jesień i jakie zmiany zachodzą w tym czasie w przyrodzie. W trakcie zajęć dzieci brały udział w zgadywankach słownych związanych z jesienią, zapoznały się z popularnymi gatunkami drzew, liści i owoców z parku, tj. jarzębina i kasztany, segregowały i przeliczały dary Pani Jesieni.

Na zakończenie zajęć,  wspólnie wykonane  zostały prace plastyczne jako kolorowa pamiątka, która będzie zdobić naszą salę przedszkolną.