baner3.jpg

W piątek - 29.09.2017 r.– najmłodsza grupa z Publicznego Przedszkola w Jaroszowie „BIEDRONKI” wraz z wychowawczynią Joanna Kohut-Szymczyk odwiedziły bibliotekę szkolną i panią Monikę Bytnar- Gołembiowską.

Wprowadzenie dziecka w świat książek już w wieku przedszkolnym jest istotnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z celów pracy przedszkola. Poprzez częste wyjścia przedszkolaków do pobliskiej biblioteki, kształtujemy nawyki częstego obcowania z książką, gdyż mamy świadomość, że wiek od 3 do 6 lat jest idealnym okresem w rozwoju dziecka do kształtowania nawyków czytelniczych i zainteresowania literaturą.

Zajęcia biblioteczne mają za zadanie rozbudzać zainteresowania czytelnicze dzieci, przybliżać im literaturę dziecięcą oraz być inspiracją do prac plastycznych. To nie pierwsze spotkanie dzieci z książką, ale za każdym razem takie zajęcia budzą u dzieci coraz większą ciekawość.

Maluchy z zaciekawieniem słuchały czytanych książek, podziwiały nowe miejsce, po wyjściu z zajęć już  nie mogą doczekać się kolejnej wizyty w bibliotece.