baner8.jpg

Zajęcia dodatkowe dla jaroszowskich przedszkolaków to między innymi radość tworzenia. Dzieci bardzo lubią pracować z masami plastycznymi. Dzieciom udało już zrobić jeżyki z masy solnej i patyczków. Wszyscy chętnie włączyli się w zajęcia, a efektem zaangażowania są jeżyki, które ozdabiają naszą salę.

Papierowe drzewa

Zmiana pory roku to doskonały czas na obserwację zmian zachodzących w przyrodzie. Przedszkolaki z Akademii próbują te zmiany odzwierciedlić w pracach plastycznych.

Papierowe drzewa, które powstały na naszych zajęciach są przepiękne, a techniki ich wykonania różne; było malowanie, wycinanie, wyklejanie i stemplowanie. Wszyscy mieli co robić i nie było czasu na nudę.

Przedszkolak w ruchu

Zabawy ruchowe – ulubiona forma zabawy małych dzieci. Przedszkolaki ćwiczą swoją sprawność na różne sposoby, np. z wykorzystaniem woreczków. Wiele radości sprawiły ćwiczenia rozwijające umiejętność utrzymywania równowagi, a „kulawy lisek” okazał się wcale nie taki trudny. Rzut do celu wprowadził porządek i duże skupienie uwagi, a ćwiczenia w parach z muzyką rozbujały przedszkolaków.