baner8.jpg

Wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, po raz drugi włączyli się w Tydzień Aktywności Mieszkańca Strzegomia i na zaproszenie pani Eugenii Zasińskiej - przewodniczącej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - uczestniczyli w „V Marszu Kapeluszowym”.

Celem wspólnego marszu była integracja społeczna wolontariuszy i seniorów. W rytmie muzyki, w pięknie udekorowanych kapeluszach uczestnicy przemaszerowali ulicami  Strzegomia, a następnie udali się do Urzędu Miasta. Tam czekał już Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta wraz ze swoim zastępcą - Wiesławem Witkowskim i przewodniczącym Rady Miejskiej - Tomaszem Marczakiem oraz posłankami na Sejm RP p. Moniką Wielichowską i p. Agnieszką Kołacz-Leszczyńską którzy częstowali uczestników słodkościami. Po przemówieniach seniorzy udali się do Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” na wspólne grillowanie i zabawę.

Wolontariusze z Jaroszowa przywieźli ze sobą słodki upominek dla uczestników. Był to tort, który upiekła mama wolontariusza Adama - p. Agnieszka Lasko.

Podczas uroczystości w „Karmelu” seniorzy ogłosili konkurs na Najpiękniejszy Kapelusz. Wśród wytypowanych uczestników była nasza uczennica Wioletta Kardynał, która otrzymała nagrodę pocieszenia.

Jaroszowską szkołę reprezentowali następujący wolontariusze: Adrianna Dubielczyk, Julia Kowalczyk, Wiktoria Świątoniewska, Martyna Tomiczek, Adam Lasko, Diana Rogalska, Zuzanna Kawiak, Wioletta Kardynał i Zofia Malinowska wraz z opiekunami.

Wszyscy zgodnie zapowiedzieli, że za rok również przyłączą się i z chęcią pomogą w organizacji tej wyjątkowej zabawy zorganizowanej przez seniorów.