baner4.jpg

W mroźny wtorek, 15 stycznia br. nasi trzecioklasiści wraz z polonistkami - Małgorzatą Januś i Moniką Bytnar-Gołembiowską obejrzeli spektakl pt. "Balladyna", który został przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Czy chcemy być szczęśliwi? - Z pewnością tak! Ona też chciała?

Balladyna zapomniała tylko o jednym - w życiu nie ma drogi na skróty. Tylko czy my, ludzie żyjący dzisiaj w dwudziestym pierwszym wieku, oślepieni blaskiem telewizyjnych gwiazd, szybkich i błyskotliwych karier, o tym pamiętamy?

Młody człowiek, do którego adresowany jest spektakl powinien zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki powinniśmy potraktować jako przestrogę - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Teatru.

Nasi uczniowie już od wielu lat mają okazję oglądać przedstawienia przygotowane przez wrocławskich aktorów, ponieważ nasze gimnazjum korzysta, przynajmniej raz w roku szkolnym, z oferty Teatru Edukacji. Przedstawienie obejrzeliśmy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdnicy.

Spektakl był dopełnieniem do omówionej kilka tygodni wcześniej lektury, którą znać powinien każdy z młodych ludzi. Mamy nadzieję, że gdyby pojawił się w kwietniowym teście Egzaminu Gimnazjalnego temat właśnie z "Balladyny", nasi uczniowie nie będą mieli żadnych problemów.

Monika Bytnar-Gołembiowska