baner6.jpg

Po raz trzeci Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w jaroszowskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Za zgodą dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury - Bożeny Bojanowskiej-Czuk w sali gimnastycznej powstał sztab pomocniczy. „Dyrygentem” jaroszowskiej Orkiestry była pedagog Sylwia Chrut-Rudnicka, która prowadziła wraz z Pawłem Rudnickim (przyjacielem szkoły) licytację  gadżetów zebranych od sponsorów.

Miłym akcentem imprezy były odwiedziny posłanki na Sejm RP Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, która na licytację przekazała sejmowe gadżety.  Pani Posłanka czynnie włączyła się do akcji i za 250 zł wylicytowała tort, którym poczęstowała uczestników zabawy.

Podczas licytacji zebrano 1.713,50 zł, z prowadzonego bufetu - 710,98 zł (sprzedaż ciasta, grochówki i bigosu), natomiast wolontariusze - uczniowie ZSP - zebrali do puszek 1.258,13 zł. Śmiało można powiedzieć, że jaroszowianie również i w tym roku nie zawiedli, bo wspólnie zebraliśmy - 3.682,61 zł.

O oprawę muzyczną zadbał p. Tomasz Dziurla, a dzieci i młodzież do występów przygotowali także nauczyciele: p.Barbara Zbrożek, p.Elżbieta Szczepanik, p. Bożena Wilczak, p.Gabriela Ścigajło, p. Dorota Burzyńską, p. Anna Łobodziec - wychowawczynią  świetlicy wiejskiej. Inicjatywę WOŚP wspierali mieszkańcy Jaroszowa, sołtys p. Zbigniew Kołodziej oraz zawsze niezawodny - p. Tomasz Trestka (rodzic), który zadbał o występ zespołów muzycznych podczas 21. finału WOŚP. Wystąpił u nas zespół SOFT z Jaroszowa, a  dyskotekę poprowadził - Dj Roberto. Na zakończenie imprezy tradycyjnie zapłonęło światełko do nieba.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Sponsorom,  Rodzicom uczniów oraz Mieszkańcom, za wsparcie i pomoc w przygotowaniu 21. finału WOŚP w Jaroszowie.

Sylwia Chrut-Rudnicka