baner8.jpg

Co roku bliskość świąt Bożego Narodzenia wprowadza każdego z nas w wyjątkowy nastrój. Atmosfera radości, miłości, pokoju, ciepła rodzinnego i wspólnego kolędowania – to tylko niektóre aspekty towarzyszące tym wyjątkowym świętom.

Dla każdego wierzącego w Chrystusa jest to czas szczególny, czas ogromnej łaski od Boga. Każdy z utęsknieniem czeka na cud narodzenia Bożej Dzieciny. Przygotowywane w okresie Adwentu przez uczniów i katechetów Jasełka o Bożym Narodzeniu oraz piękne polskie kolędy i pastorałki śpiewane nie tylko podczas wystawiania Jasełek na scenie czy w kościele są najlepszym sposobem na przedłużenie tej wyjątkowej atmosfery.

Premiera tegorocznych Jasełek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się w piątek 21.12.2012 r. Uczniowie przedstawili przed swoją publicznością przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Jasełka 2012 – Noc nad Betlejem”. W tegorocznych Jasełkach wystąpili następujący uczniowie: Katarzyna Kikta (Anioł narrator), Joanna Głód (Archanioł Gabriel), Aleksandra Drzewicz (Maryja), Adam Czarnecki (Józef), Krzysztof Waliszak (Trębacz), Wiktoria Łobodziec (Anioł 1), Aleksandra Perec (Anioł 2), Patrycja Jewuła (Anioł 3), Bartosz Szymkiewicz (Pasterz 1), Paweł Miłek (Pasterz 2), Rafał Kaliciak (Pasterz 3), Patryk Rasała (Król 1), Błażej Kołodziej (Król 2), Krystian Olszowy (Król 3), Magdalena Szczepny (Dworzanin), Agata Miklaszewska (Wróżbita), Wiktor Wnęk (Zły duch), Maciej Michałowski (Król Herod), Dawid Puchalski (Śmierć) oraz uczniowie ze scholii „Emaus” (Chór anielski).

Przez swoją grę na scenie „młodzi aktorzy” przybliżyli widzom wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, a chór anielski towarzyszył aktorom pięknym śpiewem kolęd.

Na „Jasełka” przybyli: pani Beata Jankiewicz – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, pani Grażyna Kuczer, pani Edwarda Mikuła i pan Marian Kudyba – przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke ze Świdnicy, pan Zbigniew Kołodziej – Sołtys wsi Jaroszów, członkowie Rady Rodziców: pani Krystyna Lewicka, pani Jolanta Kołkowska i Agnieszka Ryszawy. Szczególnymi gośćmi, którzy odwiedzili w tym dniu naszą szkołę byli: pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka RP wraz ze swoimi doradcami panią Anną Marią Wesołowską, panią Dorota Zawadzką oraz panią Henryką Krzywonos.

Zaproszeni Goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie wspólnie przy wigilijnym stole składali sobie życzenia. W świątecznej atmosferze wspólnie kolędowali i dzielili się ciepłem płynącym z ich serc.

To spotkanie było dobrą ucztą duchową, która wprowadziła nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów we właściwą atmosferę „Wigilii bożonarodzeniowej”. Wspólnie spędzony czas był  miłym prezentem gwiazdkowym dla naszych wychowanków.

Serdecznie dziękujemy za przyjecie naszego zaproszenia.

Tomasz Dziurla