baner4.jpg

W maju, kiedy rozkwitają bzy i tulipany, a śpiew ptaków przypomina, że to już wiosna - jest w polskim kalendarzu dzień poświęcony najdroższej osobie na świecie - Mamie. Dnia 9 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 3a SP wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek zaprosili swoje mamy na „Dzień z Mamą”.

Jest to dzień, w którym w szczególny sposób okazujemy swoim Mamom wdzięczność i szacunek za trud wychowania, za opiekę i poświęcenie, ale przede wszystkim za to, że dała nam największy skarb - życie.

W naszym spotkaniu uczestniczyła Pani dyrektor Beata Jankiewicz i Pani Bronisława Czapla. Podsumowując I etap edukacyjny pani dyrektor podziękowała Rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły, zapewniła o podjętych działaniach mających na celu zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do nauki w szkole oraz przedstawiła propozycję nauczyciela - wychowawcy na II etap edukacyjny w osobie pani Bronisławy Czapli.

Uczniowie klasy 3a uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Oprócz występów, wszyscy uczniowie zaprezentowali przepiękne prace plastyczne przedstawiające portrety mamy. Z dumą i uśmiechem mamy rozpoznawały siebie wśród wielu prezentowanych prac.  Odczytane zostały także prace uczniów przygotowane na zajęciach nt: „Jaka jest moja mama?”, była recytacja wierszy ułożonych przez dzieci, prace ręczne, quizy, konkursy, śpiew, taniec. A wszystko to przy słodkim poczęstunku.