baner7.jpg

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego (8 -10 czerwca 2016 r.) gimnazjaliści z Jaroszowa wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Kolano, Moniką Bytnar-Gołembiowską i Justyną Fedyczkowską wyjechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Wyjazd został zaplanowany już we wrześniu, więc był czas na odpowiednie przygotowanie się do zwiedzania stolicy. Program był doskonale zaplanowany przez organizatora i już w pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Zamek Królewski oraz Stare Miasto, by o godz. 18.00 zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W drugim dniu gimnazjaliści obejrzeli pracę posłów w Sejmie, spacerowali z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich, uczestniczyli w lekcji plastyki w Muzeum Narodowym, a w Muzeum Powstania Warszawskiego poznali rzeczywistość warszawiaków, którzy walczyli o swoje miasto w czasie II wojny światowej. Był także czas na gry zespołowe na świeżym powietrzu.

W trzecim, ostatnim dniu już od rana uczniowie korzystali z atrakcji w Centrum Nauki Kopernik i w Planetarium.

Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych. Przydała się wiedza zdobyta w szkole, bo uczniowie chętnie odpowiadali na pytania przewodników.