baner8.jpg

Tradycyjnie - 1 czerwca - jaroszowscy uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum brali udział w Sportowym Turnieju Klas.

Wszystkie klasy wystawiły 10 - osobowe zespoły, składające się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Po powitaniu i rozpoczęciu turnieju przez panią dyrektor – Beatę Jankiewicz uczniowie przystąpili do rywalizacji.

Na początek odbyły się wyścigi rzędów, gdzie uczestnicy skakali w workach, ścigali się w sztafecie dwójkowej doczepianej, biegali ze skokami przez skakankę. Kolejnym zadaniem było zaliczenie sześciu prób sprawnościowych, gdzie liczył się najlepszy wynik całego zespołu. Uczniowie skakali przez długą skakankę, rzucali do kosza, odbijali piłeczkę ping – pongową, biegali sztafety, skakali w skokach dodawanych oraz pokonywali niełatwy tor przeszkód. Na koniec rywalizacji przedstawiciele klas uczestniczyli w „biegu australijskim”, gdzie liczyła się szybkość i wytrzymałość.

Wyniki „biegu australijskiego”:

Szkoła Podstawowa – dziewczęta

Aleksandra Sypko – klasa V

Zuzanna Puzio – klasa VI

Amelia Gajos – klasa V

Szkoła Podstawowa – chłopcy

Paweł Markowski – klasa V

Jakub Głód – klasa VI

Mikołaj Ziora – klasa V

Jak widać najlepsi biegacze w podstawówce są w klasie piątej. Klasa V również zwyciężyła w klasyfikacji końcowej zdobywając, łącznie we wszystkich konkurencjach, 40 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa VI – 35 punktów, a trzecie walczący do końca i uśmiechnięci czwartoklasiści – 20 punktów.

Wyniki „biegu australijskiego” – gimnazjum

Dziewczęta:

Martyna Krzyszczak – klasa II

Amelia Grabowiec – klasa I

Dominika Sydor – klasa III

Chłopcy:

Wojciech Pindral – klasa II

Sebastian Goldian – klasa III

Patryk Cender – klasa III

W rywalizacji gimnazjalnej, na trzecim miejscu uplasowali się pierwszoklasiści zdobywając 22 punkty, natomiast klasy II i III zdobyły tę samą liczbę punktów  - 37 i zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

Dzisiejszy turniej wpisuje się w międzyklasowe rozgrywki sportowe trwające przez cały rok szkolny na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, gdzie końcowym trofeum jest puchar ufundowany przez panią dyrektor.

Więcej o rozgrywkach sportowych można przeczytać na blogu „WF z klasą”.