baner4.jpg

Biblioteka szkolna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znalazła się wśród 1050 bibliotek w Polsce, która zorganizowała akcję promującą czytelnictwo w sobotnią noc – 4 czerwca 2016 r.

Młodzi czytelnicy z jaroszowskiej szkoły przygotowywali się cały rok. Grupa 16 uczniów z klas I-III SP została wyróżniona w rankingu „Najlepszy Czytelnik Roku”, a nagrodą dla nich była noc pełna atrakcji spędzona w szkole. Opiekę nad nimi sprawowali gimnazjaliści, którzy podzielili ich na 4 grupy: „Myszki Miki”, „Piotrusiów Panów”, „Dzielne Świnki” i „Smerfy”. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki – Monika Bytnar – Gołembiowska i Barbara Zbrożek.

Rozpoczęto o godz. 19.00 i jako pierwsi zaprezentowali się gimnazjaliści, którzy w II semestrze realizowali projekt edukacyjny ph. „Biblioteka – ciekawym miejscem w naszej szkole”. Następnie grupy wysłuchały prezentacji pt. „Rok 2016 – rokiem Henryka Sienkiewicza”przygotowanej przez bibliotekarkę i wykonały zadanie, w którym najwięcej informacji zapamiętały „Dzielne Świnki”.

Uczestników „Nocy Bibliotek” odwiedziła dyrektor – Beata Jankiewicz i wicedyrektor Violetta Posłuszna-Koziałkowska, które życzyły uczestnikom udanej nocnej zabawy.

Aktyw biblioteczny (Z. Kawiak, Z. Malinowska, W. Kardynał, W. Guzera, A. Kardynał, W. Łobodziec, P. Kuczerka i M. Falacińska)przygotował dla młodych czytelników jeszcze warsztaty plastyczne, gry, zabawy, kalambury o tematyce literackiej oraz wymyślanie haseł zachęcających do czytania książek, które wypełniły biblioteczną gazetkę „Biblionews”. Był także czas na wspólną kolację, nocną zabawę taneczną i o godz. 22.00, kiedy dzieci były już w sypialni, rozpoczęło się głośne czytanie książki pt. „Przygody Mikołajka” czyli „Wróżki czytały książkę do poduszki”.

Dzieci były bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Chętnie wykonywały zadania i zdobywały nagrody dla swoich grup. Warto podkreślić, że tego typu działania promujące czytelnictwo, przynoszą konkretne efekty i wzmacniają rolę biblioteki szkolnej wśród najmłodszych czytelników.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w się w akcję NOC BIBLIOTEK i zasponsorowanie poczęstunku dla dzieci.