baner5.jpg

Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

Pod takim hasłem Banki Żywności przeprowadziły w całej Polsce Świąteczną Zbiórkę Żywności. Nasi wolontariusze: Martyna Bartosińska, Sandra Struszka, Oliwia Lasko, Dominka Sydor, Daria Kulpińska, Nicola Czerniecka, Agata Wołowiec razem z p.Sylwią Chrut-Rudnicką dołączyli do świątecznej zbiórki żywności zorganizowanej przez Stowarzyszenie Euro-Partner ze Strzegomia, które działa pod patronatem Banku Żywności.

Zebrane artykuły spożywcze zebrane przez wolontariuszy trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posortowane, a następnie przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych współpracujących z Bankami Żywności. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodziny wielodzietne i osoby samotne.

Sylwia Chrut-Rudnicka