baner2.jpg

We wtorkowe przedpołudnie - 31 maja 2016 r. - w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego ph. „Historia piłki nożnej – lokalne tradycje i możliwości” odbył się na boisku Orlik w Jaroszowie Turniej Piłki Nożnej dla uczniów klas III – VI szkoły podstawowej.

Projekt realizowany jest przez gimnazjalistów: Wojciecha Pindrala, Szymona Otockiego, Piotra Kozakiewicza i Filipa Sorokę. Opiekunem grupy jest nauczycielka – Justyna Fedyczkowska. W turnieju udział wzięły cztery zespoły wybrane przez uczniów II klasy gimnazjum realizujących projekt edukacyjny. Gimnazjaliści spośród chętnych wybrali zawodników do swoich drużyn, byli dla nich opiekunami, trenerami, dokonywali zmian i motywowali do jak najlepszej gry.

Turniej rozpoczęła pani dyrektor Beata Jankiewicz życząc zawodnikom udanej gry, walki fair – play oraz radości z uczestnictwa w takiej imprezie sportowej.

Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym”, były bardzo zacięte i widowiskowe.

WYNIKI SPOTKAŃ:

1. Drużyna Wojtka     2. Drużyna Szymona    3. Drużyna Filipa      4. Drużyna Piotra

1 – 2 – wynik 2:0

3 – 4 – wynik1:2

1 – 3 - wynik 4:1

2 – 4 – wynik 3:2

1 – 4 – wynik 2:1

2 – 3 – wynik 3:1

Wszystkie mecze sędziowali absolwenci naszej szkoły – Dawid Puchalski i Daniel Bontal, którzy bardzo obowiązkowo i ze znajomością tematu podeszli do swojej roli – wielkie podziękowania dla chłopaków.

W trakcie trwania turnieju prowadzona była obserwacja pod kątem wyboru najlepszego piłkarza i bramkarza rozgrywek. Zapisywane były również zdobycze bramkowe poszczególnych zawodników. Oto one:

Paweł Markowski – 6 bramek

Jakub Głód – 5 bramek

Szymon Radosz – 4 bramki

Damian Struszka – 2 bramki

Krystian Zywer – 2 bramki

Ernest Maicki – 1 bramka

Piotr Marczyk – 1 bramka

Wybrano także dwóch najlepszych piłkarzy turnieju – zostali nimi Paweł Markowski i Jakub Głód – byli to jednocześnie najlepsi strzelcy turnieju. Wszyscy bramkarze prezentowali podobny, bardzo dobry poziom.

Podziękowania należą się Rodzicom uczniów, którzy przygotowali słodki poczęstunek.