b1.jpg

W piątek - 13 maja 2016 r. - w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie w najmłodszej  grupie „Krasnoludków” odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „Tydzień Bibliotek”.

Jest to już XIII edycja tego programu.Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie  zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Wspólnie z panią Elżbietą Gadulą z filii bibliotecznej w Jaroszowie, w ramach zajęć wychowawczyni - Joanna Kohut-Szymczyk zapoznała  dzieci z najpopularniejszymi polskimi legendami. „Legendy polskie” to zbiór fascynujących i mądrych opowieści o dawnych czasach. Można w nich znaleźć groźne smoki i wielkich czarnoksiężników, straszne potwory i demony, ciemne lochy, skarby, bohaterskich rycerzy, piękne królewny i wiele innych interesujących postaci.

W czasie „Tygodnia Bibliotek” przedszkolaki z grupy „Krasnoludków” z wielką uwagą wysłuchały wybranych legendy, między innymi „O smoku wawelskim”, „O złotej kaczce”, „O królu Popielu” – to one stanowią podwaliny polskiej  kultury i historii.

Po wspólnym omówieniu tekstów, dzieci wykonały ilustracje do wybranych legend.