baner7.jpg

Dnia 11 maja 2016 r. uczniowie z klasy I a i klasy I b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika  we Wrocławiu - Strachowicach.

Grupa wycieczkowa, pod przewodnictwem p. Artura Grajnego  - funkcjonariusza Straży Granicznej, zwiedziła stary, a potem nowy terminal lotniska. Już na początku wiele emocji  wzbudziła w dzieciach dokładna kontrola bezpieczeństwa przeprowadzona przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Lotniska. Ale za to później dzieci zobaczyły miejsca, które na co dzień są poza zasięgiem pasażerów.

Z wielkim zainteresowaniem oglądały śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, setki metrów pasa startowego, 50 - tonowe specjalistyczne pojazdy lotniskowej straży pożarnej, których pracę mogły podziwiać poprzez przygotowany  "mokry" pokaz.

Ogromny zachwyt wzbudziła prezentacja pracy pirotechników i wykorzystywany przez nich sprzęt, w tym działający robot pirotechniczny służący do rozbrajania ładunków wybuchowych.

Jednak największy entuzjazm i  zaciekawienie  wywołało spotkanie z pracownikiem straży granicznej i jego psem, który jest prawdziwym agentem specjalnym na czterech łapach, po specjalistycznym przeszkoleniu.

Podziwianie przylatujących  i odlatujących samolotów było ostatnią atrakcją pobytu pierwszoklasistów na lotnisku.