baner2.jpg

Sadzenie roślin to czynność powtarzana każdej wiosny przez ogrodników. Z okazji Dnia Ziemi – 22.04.2016 r. - w rolę „małych ogrodników” wcielili się również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

W tym dniu została przeprowadzona Akcja „Dzieciaki sadzeniaki”. Celem przedsięwzięcia było ukwiecenie budynków szkolnych. Akcja odbyła się dzięki współpracy z LEROY MERLIN w Świdnicy.

W sadzeniu roślin wzięło udział 140 uczniów z klas 0- IV, którzy pod czujnym okiem nauczycieli i pracowników szkoły obsadzili doniczki pelargoniami.

Zadanie nie było trudne, ale wymagało dużego zaangażowania zarówno ze strony dzieci jak i ich opiekunów. Właściwa ilość ziemi i sadzonek, a potem podlewanie i dbanie o rośliny zaowocuje, mamy nadzieję, pięknym wyglądem naszej szkoły.

Akcja sadzenia roślin okazała się dla uczniów pożytecznym i przyjemnym doświadczeniem. Uczestnicy po zakończeniu pracy, zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek, a w klasach otrzymali imienne dyplomy udziału w akcji „Dzieciaki sadzeniaki”.