b1.jpg

W bajkowej scenerii - 05.05.2016 r. - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie rozpoczął się II FESTIWAL TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH. Tegoroczne prezentacje zostały podzielone na dwa dni. W pierwszym wystąpiły przedszkolaki, natomiast w drugim dniu uczniowie z klas I-III SP. Motywem przewodnim wszystkich przedstawień była tematyka prozdrowotna.

 

W pierwszym dniu, dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz na początku przywitała wszystkich zaproszonych gości, w tym Krystynę Lewicką - radną RM w Strzegomiu. Festiwal był prowadzony przez gimnazjalistki – Wiolettę Kardynał i Magdalenę Holz.

Jako pierwsi swoje zdolności aktorskie zaprezentowali utalentowani przedszkolacy - grupa „Krasnoludków” pod opieką artystyczną wychowawczyni - Joanny Kohut- Szymczyk w przedstawieniu pt. „Łakomy Kotek”. Z tego spektaklu przedszkolaki dowiedziały się jak nie zdrowo jest jeść duże ilości słodyczy.

Grupa „Pszczółek” przedstawiła „Babę Jagę u dentysty”, w którym pokazała jak ważna jest higiena jamy ustnej. Dzieci zostały przygotowane przez wychowawczynie - Kamilę Miklaszewską i Agnieszkę Surgę.

„Muchomorki” - najstarsze przedszkolaki - pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Bober przygotowały przedstawienie pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Również i to przedstawienie było przestrogą przed nadmiernym spożywaniem dużej ilości słodyczy.

Wszystkie grypy zaprezentowały się w przepiękny sposób. Przedszkolaki pokazały jak należy prawidłowo dbać o własne zdrowie oraz czego należy unikać, by się nie rozchorować.  Dzieci bawiąc się „w teatr”, uczą się prezentować swoje talenty przed publicznością. Była to wspaniała zabawa nie tylko dla małych aktorów, ale także dla publiczności.

W drugim dniu Festiwalu - 06.05.2016 r. - zaprezentowały się dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, które były podziwiane przez licznie przybyłych Rodziców i Gości – Krystynę Lewicką (radną RM w Strzegomiu), Monikę Bieżyńską (dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy), Zbigniewa Kołodzieja (sołtysa wsi Jaroszów), Pawła Rudnickiego (radnego RM w Strzegomiu) i Krzysztofa Kowalczyka(przewodniczącego Rady Sołeckiej w Jaroszowie).

Klasa IA wraz z klasą IIB wystąpili w przedstawieniu zatytułowanym „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Uczniowie pokazali, że w każdej chwili możemy zmienić decyzję, jeśli uznamy, że tak będzie lepiej. „Zupa jarzynowa” to tytuł teatrzyku przygotowanego przez uczniów z klasy IB, z którego się dowiedzieliśmy jakie warzywa możemy użyć do zupy, aby była ona smaczna i zdrowa. Kolejna klasa, która brała udział w festiwalu to klasa IIA w przedstawieniu pt. „O księżniczce Alince i rycerzyku Witaminku”, z ich teatrzyku uzyskaliśmy informacje czego powinniśmy jeść najwięcej, a czego unikać w dużych ilościach. Ostatnia klasa, która się zaprezentowała to klasa IIIA, która wprowadziła nas w świat zwierząt również dbających o zdrowie.Samo nic się nie zmieni na lepsze. „Jeśli chcesz naprawić swoje życie, przestań o tym mówić. Zacznij to robić”  - tymi słowami zakończył się II Festiwal Dziecięcych Teatrzyków w Jaroszowie.

Na koniec, dyrektor - Beata Jankiewicz wręczyła okolicznościowe dyplomy dla każdej klasy oraz prezenty – stroje teatralne. Słowa podziękowania skierowane zostały także do nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów i zadbali o bogate rekwizyty, wzbogacające te małe teatralne spektakle.

Szczególne podziękowania należą się także  Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich pociech do występów.