baner6.jpg

Gimnazjalistka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie – ZOFIA MALINOWSKA zdobyła wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które odbyły się 28.04.2016 r. w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Swoimi umiejętnościami i talentem recytatorskim Zosia zachwyciła jury już na etapie szkolnym, gdzie zdobyła I miejsce. Od tego momentu zaczęło się pasmo sukcesów.  Zwyciężyła w etapie gminnym w Jaroszowie i powiatowym w Świdnicy.

W Kłodzku reprezentowała powiat świdnicki i została wyróżniona przez komisję konkursową wśród 35 recytatorów z województwa dolnośląskiego.

Wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie jest nie tylko uwieńczeniem dotychczasowego dorobku Zosi, ale także jej wieloletniej pracy nad dykcją, kulturą języka i aktorstwem.