baner2.jpg

Bezpieczeństwo dzieci to priorytetowe zadanie dla przedszkola. Podejmujemy różnorodne działania, które mają na celu utrwalenie umiejętności dzieci w zakresie bezpiecznego w ruchu rogowym.

W ramach zajęć „Akademii Przedszkolaka” oprócz przypomnienia sobie podstawowych  zasad ruchu drogowego, w tym umiejętności rozpoznawania znaków drogowych, świateł oraz umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą Pani Urszuli Drożdż - opiekuna na przejściu dla pieszych, jej uniformem oraz numerem alarmowym.

Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze, dzieci brały czynny udział zadając pytania na temat pracy Pani Uli. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało do pokolorowania obrazek przedstawiający sytuację związaną z ruchem drogowym.

Serdecznie dziękujemy pani Urszuli Drożdż za pouczające i ciekawe spotkanie.