baner3.jpg

W poniedziałek - 09.05.2016 r. - na boisku ORLIK w Jaroszowie rozegrany został IV Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który objęty był patronatem honorowym przez Panią Poseł na Sejm RP - Monikę Wielichowską oraz Pana Wiesława Kiliana – Senatora RP.

Swoją obecnością, zaszczycili uczestników turnieju także Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia i Pan Wiesław Witkowski – Zastępca Burmistrza Strzegomia, który dokonał uroczystego otwarcia tej imprezy sportowej. Organizatorami Turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W zmaganiach sportowych udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z czterech gimnazjów z gminy Strzegom. Rozgrywane mecze dostarczały widzom jak zawsze wielu wrażeń. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna cheerleaderek „BALERINAS” z ZSP w Jaroszowie przygotowana przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską. A w roli pomponierek wystąpiły trzecioklasistki przygotowane przez nauczycielkę – Joannę Citków. Organizatorzy zadbali  również o prowiant dla zawodników oraz butelkę wody mineralnej.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz nauczyciele w-f. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a co najważniejsze rozegrane w atmosferze fair play. Warunki pogodowe sprzyjały zmaganiom drużyn.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii dziewcząt  została drużyna z Gimnazjum w Jaroszowie, a chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu wywalczyli Tytuł Mistrza gminnej koszykówki.

W kategorii chłopców na drugim miejscu podium uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, na trzecim drużyna z Goczałkowa, a na czwartym – drużyna „gospodarzy” czyli gimnazjaliści z Jaroszowa.

Wśród dziewcząt drugie miejsce przypadło uczennicom z Gimnazjum nr 1, a trzecie zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu.

W gronie wyróżnionych, jako najlepszy koszykarz turnieju znalazł się zawodnik z  Gimnazjum nr 1 - Andrzej Buczyk, a wśród dziewcząt gimnazjalistka z Jaroszowa – Dominika Sydor.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonała Pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, Pan Wiesław Witkowski – Zastępca Burmistrza Strzegomia, Pani Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Pan Grzegorz Luszawski – dyrektor OSiR w Strzegomiu. Podobnie jak w ubiegłym roku, miłym akcentem turnieju był wspólny występ taneczny zawodników i Gości zainicjowany przez Panią Poseł.

Kolejny turniej zakończył się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym Gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się naszym Gościom: Pani Monice Wielichowskiej oraz Panu Wiesławowi Kilianowi, którzy ufundowali nagrody i pomimo natłoku obowiązków przybyli na nasz Turniej.

Opiekunami jaroszowskich drużyn byli nauczyciele: Justyna Fedyczkowska i Joanna Citków.