baner6.jpg

W piątek - 15.04.2016 r. - w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie siedmioro uczniów klasy 3 SP przystąpiło do Konkursu Czytania Tekstów Anglojęzycznych.

Organizatorem spotkania była nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Żelazko. Konkurs oceniało jury, w którym zasiadły Pani dyrektor - Beata Jankiewicz, Pani Elżbieta Szczepanik oraz Pani Agnieszka Żelazko.

Po krótkim przywitaniu gości I uczestników, przyszedł czas na występy. Jako pierwsza zaprezentowała się KORNELIA ŁABĘDZKA z tekstem pt. „The best flower in the garden”. Kolejni uczestnicy prezentowali się, czytając następujace teksty: JULIA DROHOMIRECKA - “The wolf and the lamb”, MACIEJ KAWIAK - “The biography of Michael Jackson”, BARTŁOMIEJ CENDER - “The big match”, JULIA DROŻDŻ - “The best flower in the garden”, NICOLE MATUSZAK – “My family” oraz KACPER MŁYNARSKI tekst pt. “The big match”.

Teksty przygotowane były wspólnie z nauczycielką i wykraczały zdecydowanie ponad podstawę programową dla klas trzecich. Uczniowie poradzili sobie z zadaniem doskonale, choć wymagało to trudu i dużego zaangażowania w dodatkową pracę.  Było to duże wyzwanie dla uzdolnionych językowo trzecioklasistów, jednak jak przyznali sami uczestnicy, odebrali to jako miłe doświadczenie.

Komisja, będąca pod dużym wrażeniem umiejętności dzieci, miała nie lada problem z przyznaniem miejsc. Po ocenieniu każdego występu, pod kątem płynności wypowiedzi, wymowy, intonacji oraz interpretacji tekstu, udało się ustalić obiektywny werdykt.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce: Kornelia Łabędzka
II miejsce: Julia Drohomirecka
III miejsce: Maciek Kawiak
IV miejsce: Julia Drożdż oraz Kacper Młynarski
V miejsce: Nicole Matuszak
VI miejsce: Bartłomiej Cender.

Laureaci zostali nagrodzeni książkami, dyplomami oraz skromnymi upominkami.