baner6.jpg

W środę - 6 kwietnia 2016 r. - dzieci z Publicznego Przedszkola  w Jaroszowie wzięły udział w „POETYCKICH KONFRONTACJACH PRZEDSZKOLAKÓW” w ramach Strzegomskich Dni z Teatrem organizowanych przez Strzegomskie Centrum Kultury.

Celem konfrontacji było zainteresowanie najmłodszych poezją, a adresowane były do przedszkolaków posiadających umiejętności recytatorskie. Jaroszowską placówkę reprezentowało czworo dzieci, które przygotowały wybrane przez panią Agnieszkę Surgę wiersze. Dzieci wspomagały się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu oraz strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Przedszkolaki deklamowały następujące utwory literackie:

- Jan Brzechwa „Włos” - ALEKSANDER ŁABĘDZKI
- Jan Brzechwa „Żuk” - ALEKSANDRA HUĆKO, IGNACY PIESZKO, WIKTORIA ŚWIRSKA

Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje, gromkie brawa od bliskich, którzy swoją obecnością wspierali pociechy. Uczestnicy, oprócz gratulacji, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów. Dziękujemy Dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed bardzo liczną publicznością.

Życzymy wszystkim dzieciom motywacji do brania udziału w konkursach.