baner7.jpg

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej, dzieci  z  Publicznego Przedszkola w Jaroszowie, uczęszczające na zajęcia ph. „Akademia Przedszkolaka” 8 kwietnia 2016 r. wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję, by zobaczyć wnętrze apteki z bliska.

Okazało się, że apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Farmaceutka, pani Ania, bardzo życzliwie nas powitała.  Szczegółowo przybliżyła przedszkolakom  specyfikę swojego zawodu oraz oprowadziła je po całej aptece. Pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają im w walce z chorobami. Opowiedziała także o wykonywaniu, według specjalnych receptur,  leków na zamówienie. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu, znalezienie niektórych specyfików byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej pogadanki, Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, a także lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące je pytania.

Na koniec, panie poczęstowały dzieci pysznymi  witaminowymi lizakami. Wycieczka długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż nie codziennie możemy poznać aptekę ze wszystkimi jej „tajemniczymi” miejscami.

Serdecznie dziękujemy pani Annie Świątoniewskiej i personelowi za pouczające i ciekawe spotkanie.