baner8.jpg

Uczniowie z dwóch klas pierwszych uczący się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, 8 kwietnia 2016 r. zostali oficjalnie i uroczyście przyjęci w poczet Czytelników szkolnej biblioteki.

Uroczyste ślubowanie dzieci złożyły w obecności dyrektor – Beaty Jankiewicz, wicedyrektor – Violetty Posłusznej - Koziałkowskiej, rodziców, bibliotekarki – Moniki Bytnar-Gołembiowskiej i gimnazjalistów z aktywu bibliotecznego.

Przygotowania do uroczystości zostały rozpoczęte przez aktyw biblioteczny i uczniów z klasy II gimnazjum (którzy realizują w bibliotece projekt edukacyjny) już kilka tygodni wcześniej. Tradycyjnie, dla najmłodszych Czytelników przygotowano zeszyty biblioteczne z legitymacjami czytelniczymi, kolorowe zakładki do książek, program artystyczny, zabawę w odgadywanie postaci z bajek oraz pamiątkowe „Prośby książki”, które staną się stałym elementem gazetek klasowych. Bibliotekarka przekazała także listy do Rodziców uczniów, w którym m.in. prosiła o wsparcie działań szkoły w ramach edukacji czytelniczej, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju dzieci.

Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawczyń – Elżbiety Szczepanik i Anny Madej, uczniowie od początku roku szkolnego systematycznie korzystają ze szkolnego księgozbioru. Najbardziej aktywni Czytelnicy, podczas uroczystości otrzymali zaproszenia na wyjątkową „Noc bibliotek”, która po raz pierwszy zostanie zorganizowana w jaroszowskiej szkole 4 czerwca br. Wśród nagrodzonych byli:

- z klasy I a - Julia Biegańska, Martyna Trela, Gracjan Wołowiec, Patryk Mac;
- z klasy I b – Hanna Balcerzak, Zuzanna Różańska, Przemysław Januś i Mateusz Sus.

Spontaniczne reakcje Pierwszaków oraz ich szczerość i pomysłowość dały wszystkim obecnym dużo pozytywnej energii i wywołały uśmiech na twarzy. Na koniec, dzieci otrzymały słodki poczęstunek zamknięty w ozdobnych sakiewkach „na dziecięce skarby”. Nowo pasowani Czytelnicy zobowiązali się wykonać plastyczne zadanie domowe w swych zeszytach bibliotecznych.