baner6.jpg

„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci" to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

To niepowtarzalna okazja dla dzieciaków uczęszczających do jaroszowskiej „Akademii Przedszkolaka”, które regularnie odwiedzają bibliotekę, aby porozmawiać o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe „perełki”.

Jest to doskonała alternatywa,  aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów oraz aby pokazać, na czym polega magia ukryta w książce. Wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okazało się niezwykłym przeżyciem dla przedszkolaków.

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarczając wielu wspaniałych przeżyć.