baner3.jpg

Barbórka (Dzień Górnika) – tradycyjne polskie święto górnicze.

Dzień  ten przypomina polskiemu społeczeństwu ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego. Dzień Górnika obchodzimy  na cześć patronki – Świętej Barbary – zwanej również Barbórką. Z tej okazji, dla zaproszonego gościa, Pana sztygara Janiaka, przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III, pod opieką swoich wychowawców, przygotowali krótki program artystyczny. Zaproszony gość obdarował wszystkie dzieci cukierkami.

Z okazji górniczego święta, Barbórki, składamy wszystkim polskim górnikom i wszystkim pracownikom polskiego przemysłu wydobywczego  bardzo serdeczne życzenia, wyrazy szacunku i uznania, radosnego przeżywania Waszego święta, szczęścia w Waszych rodzinach i domach. Wszystkiego najlepszego! Szczęść Boże!

Barbara Zbrożek