b1.jpg

Środowy poranek - 23 marca 2016 r. - był wyjątkowy dla jaroszowskich przedszkolaków, gdyż odbyła się tam niecodzienna uroczystość - Poranek Wielkanocny.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Sale w tym dniu były odświętnie udekorowane. Nie dało się przejść obojętnie obok przystrojonych stołów, na których nie mogło zabraknąć jajek, babki wielkanocnej, stroików z bukszpanem - symboli budzących się do życia przyrody.  Oczywiście wszystkie dzieci z grupy „Krasnoludków”, „Pszczółek” i „Muchomorków” składały sobie świąteczne życzenia, a następnie zaczęły pięknie dekorować jajka stosując do tego różne techniki plastyczne.

Święta Wielkiej Nocy  niosą ze sobą powagę, zadumę, a także radość. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt.

Wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami życzą zdrowych, radosnych i pogodnych Świat Wielkanocnych.