baner2.jpg

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie już po raz czwarty w wyjątkowy sposób uczciły Pierwszy Dzień Wiosny, czyli 21 marca, promując swoje talenty.

Wielkim wydarzeniem dla wszystkich jest Gala Talentów podczas, której zostają wyróżnieni uczniowie uzdolnieni w różnych dziedzinach. W przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazano 47 uczniów od klasy I szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum. Nowością tegorocznego Wiosennego Przeglądu Młodych Talentów było to, że zebrano i przedstawiono sukcesy i osiągnięcia  uczniów „od gali do gali” czy wszystkie, te które zaistniały po 21 marca 2015 r. do dziś.

Wśród zaproszonych przez panią dyrektor – Beatę Jankiewicz gości był przewodniczący Rady Rodziców – Remigiusz Wołowiec. W roli prowadzących wystąpili gimnazjaliści, którzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem – Daria Kisielewska i Piotr Kozakiewicz.

Dużą atrakcją dla widowni szkolnej i zaproszonych gości stanowią występy „na żywo”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowali się: Ewa Antosiak (Ia SP) i Zuzanna Różańska (Ib SP) w pokazie gimnastycznym, Weronika Diduszko i Nikola Pilarczyk z kl. II a SP w układzie tanecznym, a Julia Hamernik i Julia Soroka z kl. II b SP pochwaliły się swoim talentem w grze na skrzypcach.  Malwina Dzieniszewska (kl. IV a SP) zaprezentowała się recytując „pegazikowy” wiersz, a Wiktoria Świątoniewska (kl. IV a SP) zaśpiewała. Hanna Balcerzak (kl. I a SP) i Katarzyna Siedlecka (kl. VI a SP) wystąpiły ze swoim układem choreograficznym.  Pod sceną, na rozstawionych sztalugach malowały „na żywo” dwie uczennice – Natalia Machnikowska (kl. Va SP) i Julia Trestka (kl. II gim.). Wśród gimnazjalistów zaprezentowały się recytatorka - Zofia Malinowska i uzdolniona wokalnie - Wioletta Kardynał – obie z klasy I. Podczas gali wystąpiły także grupy taneczne: „BALLERINAS” ze szkoły podstawowej i „GANG THE FUNK” , w której zatańczyły uczennice z kl. II gim. Imponująca była także lista osiągnięć sportowych. Przez cały rok sportowcy z Jaroszowa zebrali wiele tytułów, pucharów, medali i dyplomów reprezentując swoją szkołę na imprezach organizowanych na różnym szczeblu.

Pogoda sprzyjała do tego, by tradycja witania Pani Wiosny się dopełniła i po zakończonej Gali, uczniowie przeszli w kolorowym pochodzie na specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie dokonano obrzędu palenia Marzann – wykonanych przez uczniów.

Jaroszowska placówka oświatowa w 2012 r. otrzymała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, a koordynatorem projektu jest nauczycielka – Monika Bytnar-Gołembiowska.