baner4.jpg

W środę - 09.03.2016 r. - w świetlicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie odbyło się spotkanie harcerzy ze strzegomskiego Szczepu ZHP „Dziś, jutro, pojutrze” z dziećmi klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej.

Wizyta od samego początku stanowiła ogromną atrakcję dla najmłodszych, głównie ze względu na „nietypowe” stroje gości. Jeszcze podczas przerwy, maluchy zaglądały z zaciekawieniem do środka pomieszczenia, podsycając swoją narastającą ciekawość. Wraz z dźwiękiem dzwonka rozpoczęła się przygoda…

Spotkanie prowadzili druhna Martyna i druh Bartek. Ubrani w harcerskie, szare i zielone, mundury godnie reprezentowali strzegomską jednostkę. Przywitali dzieci kilkoma ciekawostkami na temat organizacji, jaką jest Związek Harcerstwa Polskiego, a następnie zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy.

Pierwszym zadaniem uczniów było ułożenie z puzzli godła Polski. Uczniowie podzieleni na trzy grupy, z przejęciem i wielkim zapałem do pracy dopasowywali kolejne fragmenty układanki, bacznie obserwując postępy koleżanek i kolegów.

Kolejnym działaniem było pogrupowanie elementów zgodnie z barwami flagi narodowej. Jednak dla małych patriotów nie stanowiło to większej trudności. W mgnieniu oka wykonali zlecone im zadanie. Ostatnią atrakcją było śpiewnie i pokazywanie typowych, ogniskowych pieśni harcerskich. Śmiechom i wygłupom nie było końca. Ucieszone buzie uczniów były dowodem tego, że spotkanie bardzo spodobało się najmłodszym. Przyjazna atmosfera, urozmaicone gry oraz przemili prowadzący - to atuty tej udanej zabawy!

Na zakończenie, dzieci dostały karteczki z informacjami o spotkaniu organizacyjnym dla rodziców. Znaczna większość dzieci, natychmiast zadeklarowała chęć pozostania zuchem. Nic dziwnego… Od dawna najmłodsi harcerze wyśpiewują słowa znanej piosenki: „To zuchy, to zuchy… dobrze zuchem być!”

Koordynatorem tworzenia drużyny harcerskiej w jaroszowskiej szkole jest nauczycielka – Agnieszka Żelazko.