baner3.jpg

Niecodzienna lekcja przyrody została przeprowadzona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie 9 marca 2016 r. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy IIIa szkoły podstawowej.

Była to odpowiedź na zaproszenie Polskiej Stacji Badawczej na Wyspie Króla Jerzego na Antarktydzie. Szkoła nawiązała łączność satelitarną z tym odległym o 14,5 tysiąca km miejscem na kuli ziemskiej. Była to wirtualna podróż do krainy lodu i pingwinów. Wyobraźni dzieci sprzyjały nawet warunki atmosferyczne, gdyż za oknem leżał śnieg.

Uczniowie przygotowali się do telekonferencji, wyszukując informacje w różnych dostępnych źródłach. Trzecioklasiści utrwalili wiedzę nt. Antarktydy, która  leży w obrębie Antarktyki – części świata, która obejmuje zarówno wodne, jak i lądowe obszary wokół bieguna południowego oraz poznali różne gatunki pingwinów.

Dzieciom bardzo podobała się ta nietypowa lekcja przygotowana przez ich wychowawczynię Barbarę Zbrożek i z niecierpliwością czekają na kolejne.