b1.jpg

Reprezentacja 8 gimnazjalistek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jaroszowa wzięła udział w niezwykle ciekawym wykładzie o retoryce i języku reklamy pana Michała Rusinka.

Nazwisko pana Michała Rusinka jest najczęściej kojarzone z polską noblistką – Wisławą Szymborską, ponieważ przez 15 lat pełnił on funkcję jej sekretarza. Jest on także wykładowcą na wydziale polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, językoznawcą, tłumaczem i autorem książek, także dla dzieci.

Spotkanie zostało zorganizowane 10.03.2016 r. przez dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu – Katarzynę Wójcik oraz dyrektora strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego – Tomasza Marczaka.

Szkołę z Jaroszowa reprezentowały uczennice: Wioletta Kardynał, Zofia Malinowska, Zuzanna Kawiak, Wiktoria Łobodziec, Martyna Falacińska, Paulina Kuczerka, Dominika Sabat i Dominika Sydor, którym towarzyszyła polonistka i bibliotekarka – Monika Bytnar-Gołembiowska.

Ciekawostką jest fakt, że 23 marca br. Martyna Falacińska (uczennica kl. IIa) będzie reprezentowała Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie podczas powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w Świdnicy, podczas których zaprezentuje swoją interpretację, bardzo znanego wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Rozmowa z kamieniem”.