baner8.jpg

Kolejne „spotkanie z teatrem” zostało zorganizowane dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Listopadowy wyjazd do SCK na przedstawienia przygotowane przez aktorów Teatru Muzycznego „T-art” z Wrocławia bardzo spodobał się uczniom, dlatego też nauczyciele zdecydowali, że również w II semestrze nauki zachęcą swoich uczniów i ich rodziców do udziału w tym kulturalnym przedsięwzięciu.

W środę – 2 marca 2016 r. – gimnazjaliści z klasy II i III obejrzeli spektakl pt. „Balladyna”, natomiast w piątek – 4 marca 2016 r. – ponad 100 uczniów (od klasy 0 do III) szkoły podstawowej mieli okazję przenieść się w zaczarowany świat „Aladyna”. Spektakle zostały przygotowane również przez aktorów „T-artu”.

Gimnazjaliści zostali odpowiednio przygotowani do spotkania z romantycznym dramatem i ciekawi byli jak historia Balladyny zostanie pokazana w wersji muzycznej. Natomiast najmłodsi uczniowie reagowali spontanicznie i żywiołowo na to, co działo się na scenie. Wybuchy śmiechu, czy głośne odpowiedzi dochodzące z widowni na pytania, jakie padały ze sceny, były dowodem, że przedstawienie naprawdę się podobało.

Tego typu wyjazdy kulturalne powodują, że wczesne kontakty dzieci ze sztuką i teatrem pozwalają wyrobić u dziecka nawyk odwiedzania ośrodków kultury, zachęcają do rozwoju własnej twórczości i stanowią integralną część edukacji oraz wychowania poprzez sztukę.