baner7.jpg

W czwartek, 3 marca 2016 r. uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie spotkały się zpracownikami schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Dzierżoniowie oraz pieskiem „Czekoladką”.

Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt oraz uczestnictwo w prelekcji na temat opieki nad zwierzętami. Podczas pogadanki uczniowie zadawali mnóstwo pytań,  na które panie w ciekawy sposób odpowiadały, wzbogacając wiedzę dzieci na temat życia psów i kotów. Dowiedziały się one, jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym należy je karmić oraz jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom.

Spotkanie poprzedzone było wcześniej zbiórką karmy i rzeczy potrzebnych zwierzętom (koców, pościeli, ręczników, zabawek, środków czystości, itp.). Dzieci i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Ich szczodrość przeszła nasze oczekiwania.

Panie bardzo dziękowały dzieciom za zaangażowanie i pomoc. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom od Schroniska „Azyl” w Dzierżoniowie. Mamy nadzieję, że tego typu akcje będą nadal cieszyły się tak dużą popularnością.