baner4.jpg

Kolejna w tym roku dostawa 3 ton jabłek z polskich sadów dotarła 24 lutego 2016 r. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie od Agencji Rynku Rolnego w Warszawie, w ramach Programu „Zdrowego żywienia” realizowanego w szkole od roku szkolnego 2014/2015.

W piątkowe popołudnie (26 lutego 2016 r.) do szkoły zgłaszali się uczniowie wraz z rodzicami, aby odebrać świeże, zdrowe i pachnące owoce.

Z takich „dostaw” cieszą się nasi uczniowie, bo przez następne kilka tygodni mają zapewnione zdrowe przekąski, zarówno podczas przerw w szkole jak i w stołówce. Jak twierdzą specjaliści w jabłkach nie brakuje witamin: C, B1, B2, PP, prowitaminy A, a także żelaza, wapnia i krzemu, które korzystnie wpływają na zęby, włosy i paznokcie.

Dziękujemy Panu Remigiuszowi Wołowcowi – przewodniczącemu Rady Rodziców,  pracownikom szkoły oraz uczniom za pomoc przy transporcie i dystrybucji owoców.