b1.jpg

W dniach 24-25 lutego 2016 r. 43 uczniów z  klas IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięło udział w wycieczce do CEEiK „Salamandra" w Myśliborzu.

Wyjazd przede wszystkim był nastawiony na edukację. Dzieci, podczas dwóch dni wycieczki, uczestniczyły w warsztatach  organizowanych przez Centrum Edukacji.

Zajęcia odbyły się w 5 blokach:

1. Mikroskopowanie tkanek.

2. Fotosynteza- magiczna fabryka pokarmu.

3. Papier czerpany.

4. Filcowanie.

5. Tkanie.

Pierwsze dwa bloki dały możliwość uczenia się przez doświadczanie w doskonale wyposażonej pracowni i laboratorium. Dzieci w grupach trzyosobowych wykonywały preparaty mikroskopowe oraz zgłębiały tajemnicę wytwarzania przez rośliny pokarmu w procesie fotosyntezy.

Celem kolejnych trzech lekcji było poznanie metody czerpania papieru, filcowania i tkania na krosnach. Efektem tych zajęć było samodzielne wytworzenie przez uczestnika pracy, którą można było zabrać do domu.

Czas, który nie był wypełniony warsztatami, również w części poświęcony był edukacji. Pierwsze popołudnie bowiem uczniowie spędzili nad kartami pracy przygotowanymi przez opiekunów. Szóstoklasiści rozwiązywali zadania z matematyki i języka polskiego przygotowując się w ten sposób do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, natomiast uczniowie z klasy V i IV pracowali z atlasami zgłębiając wiedzę o Polsce.

Nie mogło zabraknąć również czasu relaksu spędzonego w salce rekreacyjnej, na krótkim spacerze i ... w pokojach. Któż bowiem nie lubi wycieczki z noclegiem poza domem?

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni z miłymi wspomnieniami, pięknymi wytworami oraz upominkami, które otrzymali od pracowników CEEiK „Salamandra". Opiekunami uczniów byli wychowawcy: Bronisława Czapla, Zbigniew Miłek, Dorota Burzyńska.