baner4.jpg

W środę – 17.02.2016 r. - już po raz czwarty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zorganizowano eliminacje gminne XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W imieniu organizatorów recytatorów i ich opiekunów przywitała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Najzdolniejszych recytatorów z naszej gminy wysłuchała naczelnik Wydziału Oświaty - Urszula Podsiadły – Szubert.

W tegorocznym konkursie zaprezentowało się 25 recytatorów ze szkół podstawowych i 9 gimnazjalistów. Do pracy w Komisji Konkursowej zostali zaproszeni: Maria Kierko -wieloletnia nauczycielka w jaroszowskiej szkole,Katarzyna Wójcik - dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Wioletta Urban - Smagłowska - naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu oraz ks. Mateusz Zając - absolwent jaroszowskiego gimnazjum, wielokrotny laureat etapów gminnych, powiatowych i wojewódzkich Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Koordynatorkami konkursu były polonistki z ZSP w Jaroszowie: Monika Bytnar – Gołembiowska i  Bronisława Czapla, które w tegorocznej edycji wykorzystały w dekoracji motyw „uskrzydlonego roweru” będącego znakiem rozpoznawczym tego konkursu. Pamiątkowe upominki dla uczestników wykonane zostały własnoręcznie przez Dorotę Burzyńską – również nauczycielkę jaroszowskiej szkoły.

Utalentowani recytatorzy  22 - 23 marca br. będą reprezentowali gminę Strzegom w eliminacjach powiatowych w Świdnickim Ośrodku Kultury. Laureatami zostali:

kategoria „MŁODSI”:

I miejsce        – Michał Czekatowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach
II miejsce       – Martyna Kołodziejczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu
III miejsce      – Zofia Piekielny - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu
wyróżnienie   – Filip Falkiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu
wyróżnienie   – Katarzyna Lachowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach

kategoria „STARSI”:

I miejsce        – Jakub Podlewski – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu
II miejsce       – Zofia Malinowska – Gimnazjum w Jaroszowie
III miejsce      – Martyna Falacińska – Gimnazjum w Jaroszowie
wyróżnienie   – Paulina Kuczerka – Gimnazjum w Jaroszowie
wyróżnienie   – Katarzyna Madej – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Gminę Strzegom.