baner8.jpg

Z inicjatywy nauczycieli zajęć technicznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie 27.01.2016 r. uczniowie klasy IV  uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce drewna.

MAJSTERKOWO - to oferta sieci sklepów Castorama, który wspiera rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Dzieci mają okazję również pogłębiać wiedzę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, powstawania materiałów czy też występowania różnych procesów w przyrodzie.

W zależności od zainteresowań dzieci i potrzeb szkoły, Castorama prowadzi zajęcia na jeden z wybranych tematów, które są poruszane w czterech blokach:Środowisko, Energia, Dekoracja oraz Drewno

Dzieci  dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. W ramach warsztatów miały okazję samodzielnie złożyć drewnianą zabawkę - traktor z przyczepką. Nasi uczniowie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem w realizacji swoich zadań, co zostało zauważone przez organizatorów, którzy zaproponowali kontynuację zajęć. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał wykonaną przez siebie pracę oraz dodatkowe upominki.