baner6.jpg

Jednym z najważniejszych wydarzeniem kulturalnych, ostatniego tygodnia przed feriami
(26.01.2016 r.), w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie były niewątpliwie eliminacje szkolne XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Dekoracja biblioteki szkolnej, towarzystwo książek oraz uroczyste stroje recytatorów miały wpływ na wyjątkowy nastrój, który panował wśród uczestników.

Komisja w składzie: dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz oraz nauczycielki - Bronisława Czapla, Małgorzata Januś i Monika Bytnar-Gołembiowska wysłuchały 18 prezentacji w kategorii „młodsi” czyli uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz 5 występów uczennic z gimnazjum.

Niestety, zgodnie z regulaminem, komisja mogła wybrać jedynie 3 osoby z każdej kategorii wiekowej, które będą reprezentowały jaroszowską placówkę podczas eliminacji gminnych 17.02.2016 r.

Oto wyniki:

KATEGORIA „MŁODSI”:

I miejsce – Wiktoria Świątoniewska
II miejsce – Malwina Dzieniszewska
III miejsce - Małgorzata Szczepny
wyróżnienie – Adrianna Dubielczyk
wyróżnienie – Emila Henike

KATEGORIA „STARSI”:

I miejsce – Paulina Kuczerka
II miejsce – Zofia Malinowska
III miejsce – Martyna Falacińska
wyróżnienie – Daria Kisielewska
wyróżnienie – Dominika Sydor

Laureaci otrzymali nominacje do etapu gminnego, okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki, a wszyscy uczestnicy oceny celujące z języka polskiego.

Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy tego, że spróbowali swych sił i zmierzyli się, nie tylko z recytowanymi tekstami, ale także z tremą. Takie doświadczenia są bardzo potrzebne młodym ludziom, bo dodają odwagi i pewności siebie, które są tak ważne w dorosłym życiu.

Oprócz laureatów i osób wyróżnionych do konkursu przystąpili: Roksana Chodorowska, Daria Kowalczyk, Julia Kowalczyk, Daniel Kuszaj, Natalia Machnikowska, Maria Michałowska, Hanna Peszek, Diana Rogalska, Małgorzata Saruga, Aleksandra Sypko, Martyna Tomiczek, Aleksandra Wnęk , Katarzyna Siedlecka.