baner7.jpg

Uczniowie z klas IV-VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie w dniu 11.01.2016 r. udali się na Stadion Miejski do Wrocławia, gdzie na Stadionie Miejskim została rozłożona największa w Polsce edukacyjna Wystawa Budowli z klocków LEGO.

Niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków to obraz, który wywołał na twarzach uczniów ogromne zdziwienie i zadowolenie. Budowlanym hitem wystawy jest największy na świecie statek wykonany z 500 000 klocków LEGO - TITANIC. Oglądając tę wielką budowlę (3 metry wysokości, 11 metrów długości), można było się dowiedzieć wielu cennych informacji o historii powstania Titanica oraz o jego tragicznym rejsie.

Jak okazało się na miejscu, wystawa zawierała również elementy edukacyjne. Interaktywne eksponaty- roboty, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, wydarzenia historyczne, scenyze znanych filmów i bajek, modele samolotów z czasów I i II wojny światowej – to wszystko pomogło uczniom w poszerzeniu dotychczas zdobytej wiedzy z wielu dziedzin nauki. Bez wątpienia nieoceniony dla  edukacji okazał się pobyt  w Stefie Zabaw klockami LEGO, gdzie uczniowie mogli  stawiać wielkie budowle, „malować" i „pisać" klockami wykorzystując swoją kreatywność.

Po obejrzeniu wystawy uczestnicy wycieczki udali się na spotkanie z panią przewodnik, dzięki której mogli poznać najskrytsze zakamarki Stadionu Wrocław. Zwiedzając stadion trasą sportową, uczestnicy mieli możliwość zobaczenia „od kuchni" tych miejsc, których nie da się zobaczyć siedząc na trybunach jako kibic (m.in. szatnie zawodników, strefę mediów, strefę VIP). Uczniowie usłyszeliwiele ciekawostek dotyczących Stadionu Wrocław oraz poznali sekrety organizacyjne największych imprez, w tym m.in. EURO 2012, koncertów największych gwiazd oraz meczów Śląska Wrocław.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Dorota Burzyńska, Bronisława Czapla, Zbigniew Miłek i Jacek Krogel.