baner8.jpg

Mierzymy wysoko! - pod takim hasłem odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane były pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Tegoroczny finał WOŚP w Jaroszowie objęty został Patronatem przez Burmistrza Zbigniewa Suchytę.

Organizatorzy jaroszowskiego 24. Finału WOŚP p. Tomasz Trestka i Sylwia Chrut-Rudnicka (z ramienia Sztabu) i Violetta Posłuszna-Koziałkowska (z ramienia Szkoły) zadbali o najmniejszy szczegół, aby impreza była udana.

Jak zawsze, społeczność Jaroszowa i okolicznych wsi włączyła się w to piękne dzieło.  Już po raz szósty – 10 stycznia 2016 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie został zorganizowany „sztab pomocniczy” Strzegomskiego Centrum Kultury.

Gości przywitała wicedyrektor ZSP w Jaroszowie Violetta Posłuszna-Koziałkowska. Tradycyjnie zawitała do nas Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, burmistrz Zbigniew Suchyta, z-ca burmistrza Wiesław Witkowski, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i licytacji.

Jak zwykle mieszkańcy wsi nie zawiedli i licznie przybyli, by podziwiać występy, najpierw uczniów podczas przedstawienia jasełkowego, a później prezentacje talentów przedszkolaków, uczniów z zerówki, uczniów z klas I-III SP i oraz Koła Tanecznego.

Występy dzieci przeplatane były licytacjami, które, jak zawsze, wywołały wiele emocji wśród bardzo hojnej publiczności. Wśród licytujących uczestniczył z-ca burmistrza p. Wiesław Witkowski, który wylicytował piękne rękodzieło - serce wykonane przez dziadka uczennicy - p. Tadeusza Lisieckiego.

Przez ponad 5 godzin program imprezy, prowadzonej przez nauczycielkę Monikę Bytnar-Gołembiowską, wypełniły głównie występy dzieci z jaroszowskiej szkoły i przedszkola przygotowane przez panie:  Bożenę Wilczak, Katarzynę Niedźwiedzką, Małgorzatę Bober, Kamilę Miklaszewską, Barbarę Zbrożek, Joannę Kohut-Szymczyk, Agnieszkę Surga, Elżbietę Szczepanik, Annę Madej, Monikę Bytnar-Gołembiowską, oraz pokaz tańca towarzyskiego - mistrzów Polski Juniorów Kacpra Rutki i Sary Litorowicz. Wystąpił również zespół rockowy QAURDIA w składzie (Karol Ratkowski – drums, Marcin Wołowiec – bass, Radosław Zając - solo gitar, Karol Wawrykiewicz - rhythmic gitar, Adam Liszcz – vocal, Jakub Włodarczyk - techniczny/akustyk).

Na zakończenie zapłonęło tradycyjne „światełko do nieba”, które odpalili Dariusz Lasko i sołtys Jaroszowa Zbigniew Kołodziej.

Dzięki wielkiemu  zaangażowaniu licytatorów – nauczycieli z ZSP w Jaroszowie: Tomasza Dziurli i Sylwii Chrut-Rudnickiej w orkiestrowej puszce (z samych licytacji) znalazło się 2.863,60 zł. Miłym akcentem tegorocznej licytacji było zaangażowanie najmłodszych wolontariuszy - Amelki Rudnickiej i Adasia Lasko, którzy wspierali głównych prowadzących.

Na ogólny wynik zbiórki miała wpływ również praca uczniów ze szkolnego Koła Wolontariatu (Julii Trestki, Oliwii Lasko, Adama Lasko, Marii Michałowska, Zuzanny Kawiak, Nicoli Czernieckiej, Dominiki Sydor, Aleksandry Fedak, Zofii Malinowskiej, Amelii Majchrzak), którzy do swych puszek zebrali 2.394,26 zł. W prowadzonym przez rodziców bufecie, który obsługiwany był przez p. Izę Marek, p. Annę Peszek, p. Zofię Rułkę, p. Anetę Trestkę, p. Katarzynę Sękowską, p. Agnieszkę i Dariusza Lasko, w którym orkiestrowi goście mogli kupić ciepłe potrawy – grochówkę, krokiety i pierogi oraz domowe wypieki podarowane przez, jak zwykle, niezawodnych Rodziców. W bufecie  zebrano 992,92 zł. Po podliczeniu całej zbiórki okazało się, że w tym roku został pobity ubiegłoroczny rekord, bo podczas jaroszowskiej edycji WOŚP zebrano łącznie kwotę  6.250,78 zł, 2 pensy i 1 koronę.

W tym roku nowością jaką zorganizowali organizatorzy było malowanie twarzy, które wykonywała p. Anna Peszek.

Przewozy  bryczką zapewnił p. Marcin Konarski wraz z woźnicą p. Mieczysławem Kryszczyńskim.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki dobrej współpracy środowiska lokalnego z placówką oświatową, takie imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi i przynoszą korzyści dla wszystkich. Cieszy fakt, że jaroszowianie wykazali się empatią i zrozumieniem dla idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – jedynego takiego „zrywu narodowego” znanego od 24 lat na całym świecie.

A oto lista Sponsorów, którzy wsparli WOŚP w Jaroszowie:

Krzysztof Skolak „Fundacja Bazalt”
Radni Rady Miejskiej: Cezary Włodarczyk i Paweł Rudnicki
Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska
p. Bernadeta Liszka
p. Agata Hecman
p. Sabina Kołton
Beata Michałowska – wyroby cukiernicze z Jaroszowa
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko
p. Eugeniusz Przytuła – Mistrz Pszczelarski z Jaroszowa
Punkt Piękności Państwa Szymańskich ze Strzegomia
Zbigniew Kołodziej wraz z żoną – sołtys wsi Jaroszów
Tomasz Trestka (współorganizator)
Jerzy i Krzysztof Trela
Miłosz Koba – Usługi Gastronomiczne ze Strzegomia
Państwo Biros – sklep spożywczy w Jaroszowie
Marzena Mozgała - sklep spożywczy w Jaroszowie
Państwo Chmiel - sklep spożywczy w Jaroszowie
Państwo Dychus - sklep spożywczy w Jaroszowie
Piekarnia Państwa Tkaczyk ze Strzegomia
p. Stella i Bernard Kawiak
p. Mirosław Majewski-Kamieniarstwo
Zakład Kamieniarski p. Chęcińskich „BAGRANI”
Strzegomska 12-stka
p. Damian Głód
p. Iza Marek
p. Michał Trestka
p. Tadeusz Lisiecki
Biuro Rachunkowe p. Anny Bator
p. Marcin Konarski - Stadnina Koni w Morawie
p. Janusz Gregorczyk- Firma G-G Rekultywacja
Unia Jaroszów - Klub Piłkarski
Przemysław Bartkowiak –Zakład Produkcji Spożywczej

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ RÓWNIEŻ OBSŁUDZE SPRZĘTU NAGŁOŚNIENIOWEGO: P. BARTŁOMIEJOWI TRESTCE, P. KRZYSZTOFOWI TRELI, P. JERZEMU TRELI.

Organizatorzy 6.  jaroszowskiej edycji WOŚP serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia 24. Finału WOŚP.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!