baner2.jpg

OTO RELACJA KASI KIKTY:

W piątek 30 listopada br. wraz z opiekunem - panem Markiem Kolano i kibicem Joasią Głód pojechaliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Po zapoznaniu się z regulaminem oraz zasadami przeprowadzenia konkursu o godz. 10.00 przystąpiliśmy do części teoretycznej konkursu. Test zawierał 20 pytań na temat Gór Kamiennych i trwał 45 minut. Łącznie w konkursie brało udział 14 uczniów, w tym 8 ze szkół gimnazjalnych i 6 z ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

W czasie, gdy jury sprawdzało nasze prace wysłuchaliśmy wykładu o nietoperzach przygotowanego przez pracownicę Nadleśnictwa Świdnica. Jury z obu kategorii wiekowych wyłoniło 10 osób (5 z gimnazjów i 5 ze szkół ponadgimnazjalnych). Piotrek w klasyfikacji punktowej wybił się na 2. miejsce, a ja na 5.

Po krótkiej przerwie zaczął się drugi etap-prezentacje multimedialne. Każdy uczestnik, który przeszedł do tej części konkursu, miał 7 minut, aby zaprezentować swoją wiedzę. Kiedy jury ponownie udało się na obrady, wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez uczniów.

Ostatecznie Piotrek zajął I miejsce w kategorii gimnazjum !!! A ja III.

Warto było pojechać i poświęcić czas. Nagrody świetne, z resztą tak samo jak atmosfera. Podziękowania składamy na ręce pani Małgorzaty Kolano, która zmobilizowała nas i zachęcała, jak tylko mogła do wzięcia udziału w tym konkursie. Dziękujemy!

Kasia Kikta