baner7.jpg

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas nie tylko ze względu na śpiewanie kolęd i strojenie choinki. To również czas przygotowywania inscenizacji jasełek bożonarodzeniowych w szkołach i parafiach.

We wtorkowe przedpołudnie - 22.12.2015 r. - liczna grupa dzieci i młodzieży z koła wokalno-teatralnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie zaprezentowała przed swoją publicznością i zaproszonymi gośćmi, przygotowane przez nauczycieli  Małgorzatę Januś i Tomasza Dziurlę, jasełka bożonarodzeniowe pt. „Radośni kolędnicy 2015”.

W tegorocznych Jasełkach, przy świątecznej dekoracji i z bożonarodzeniową radością, wystąpili następujący uczniowie: Wiktoria Łobodziec (prowadząca), Maria Michałowska (kolędnik 1), Julia Kowalczyk (kolędnik 2), Roksana Chodorowska (kolędnik 3), Aleksandra Fedak (głos 1), Dominika Sydor (głos 2), Aleksandra Perec (anioł 1), Adrianna Dubielczyk (anioł 2),   Alicja Bohonos (anioł 3), Sandra Struszka (Maryja), Patryk Holz (Józef), Piotr Kozakiewicz (król 1), Wojciech Pindral (król 2), Szymon Otocki (król 3), Bartosz Głód (pasterz 1), Sebastian Rasała (pasterz 2), Sebastian Bohonos (pasterz Maciek), Kornelia Łabędzka (pasterz Rafał), Partyk Krymski (pasterz Bartek), Wiktor Dylewski (pasterz Kamil) oraz uczennice ze szkolnej scholii „Emaus” (jako chór anielski).

Na Jasełka i Wigilię Szkolną przybyli: pani Beata Jankiewicz - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: ks. Marek Krysiak - Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, pani Urszula Podsiadły-Szubert - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, pani Edwarda Mikuła - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy wraz ze swoimi współpracownikami, pani Bernadeta Liszka - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich "Morwa Biała" w Jaroszowie, pan Krzysztof Kowalczyk - Przewodniczący Rady Sołeckiej wsi Jaroszów, pani Krystyna Lewicka - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz członkowie Rady Szkoły: pani Adrianna Kowalczyk i pan Remigiusz Wołowiec.

Podczas tegorocznych Jasełek bożonarodzeniowych „młodzi aktorzy” ukazywali widzom wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, a chór anielski towarzyszył aktorom pięknym śpiewem kolęd.

Była to bardzo dobra uczta duchowa, która wprowadziła nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów we właściwy nastrój Wigilii Szkolnej, która kończy okres zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną i noworoczną.

Na zakończenie Wigilii szkolnej tradycyjnie miało miejsce bardzo radosne kolędowanie. Zorganizowane było ono w formie Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Każda klasa przygotowała i wykonała jedną popularną polską kolędę lub pastorałkę. Występom uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości towarzyszyła wielka radość ze wspólnego kolędowania.