baner2.jpg

Uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie - SEBASTIAN BOHONOS zdobył wyróżnienie w konkursie na „Komiks z Parkiem Krajobrazowym w tle”.

Konkurs ten został ogłoszony przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział w Wałbrzychu. Wymagania dotyczące komiksu były bardzo duże. Trzeba się było wykazać nie tylko talentem plastycznym, ale również znajomością jednego
z parków zaproponowanych przez organizatora. W regulaminie bardzo dokładnie określone zostały kryteria wykonania komiksu: odległości, kontury, zasady dotyczące barw i tekstu, ilość stron.

Komiks wykonany przez Sebastiana nosi tytuł „Wyprawa z borsukiem po Śnieżnickim Parku Krajobrazowym” i właśnie został opublikowany wśród 12 prac w formie książkowej w „Przyrodniczych opowieściach obrazkowych - Komiksy o parkach krajobrazowych” przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu.

Jeden egzemplarz tego wydawnictwa trafił już w ręce Sebastian i na pewno będzie dla niego miłą pamiątką zachęcającą do udziału w kolejnych konkursach.

Opiekunem ucznia była nauczycielka - Dorota Burzyńska.