baner2.jpg

Dnia 17 listopada 2015 r. w przedszkolu w Jaroszowie, w ramach zajęć „Akademii Przedszkolaka”, prowadząca zajęcia– Agnieszka Surga zaprosiła Panią Anną Baniewicz (mamę jednego z przedszkolaków) na prelekcję przyrodniczą.

Dzieci dowiedziały się jakie gatunki węży występują w Polsce, poznawały zagrożenia występujące ze strony węży oraz jak należy się wobec nich zachowywać. Wzbogaciły wiedzę na temat węży dotyczącą zmysłów (wzroku, węchu), wrażliwości na drgania, działania jadu, skóry, linienia oraz rozmnażania tych gadów.

Celem zajęć było przedstawienie ciekawostek na temat węży oraz poznanie ich trybu życia.  Dzieci spontanicznie reagowały na węża „Niuniusia”, którego przyniosła pani Anna. Nie bały się i z naturalną dla siebie ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyły w tych wyjątkowych zajęciach.