baner7.jpg

Dnia 10 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej przygotowany przez nauczycieli historii – Agnieszkę Nowacką  i Małgorzatę Januś.

Uczniowie każdej klasy – od pierwszaków po gimnazjalistów mieli za zadanie przygotowanie wokalne wybranej przez siebie piosenki czy tez pieśni patriotycznej. Usłyszeliśmy „Rotę” i „My pierwsza brygada” a także „Jak długo na Wawelu Zygmunta bije dzwon” czy „Przybyli ułani”. Pięknie udekorowana sala, odświętne stroje, chorągiewki i kwiaty w kolorach białym i czerwonym, a także śpiew naszych uczniów spowodowały, że tego święta nie da się zapomnieć. O Polakach walczących za Ojczyznę przypomniały nam także nakrycia głowy uczniów klasy IV – żołnierskie czapki.

Pani dyrektor Beata Jankiewicz podkreśliła znaczenie Święta Niepodległości w życiu każdego Polaka, a także podziękowała wszystkim klasom za przygotowanie obchodów. Ksiądz proboszcz Marek Krysiak wyraził uznanie za przepiękne wykonanie hymnu polskiego przez całą społeczność szkolną. Wśród zaproszonych gości była również pani radna Krystyna Lewicka i w podwójnej roli – pan radny i wychowawca klasy V - Zbigniew Miłek.

O sile piosenek patriotycznych niech świadczy fakt, że nawet  przy wychodzeniu z sali uczniowie śpiewali  o tym, jak „zwycięży orzeł biały, zwycięży polski lud…”.