b1.jpg

Dzień 13 listopada 2015 r. na długo zostanie w pamięci rodziców i przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. Tego dnia odbyła się wspaniała uroczystość  „Pasowanie na Przedszkolaka”.

W uroczystości brały udział trzy grupy przedszkolne: trzylatki („Krasnoludki”), czterolatki („Pszczółki”) i pięciolatki („Muchomorki”) wraz z wychowawczyniami, rodzicami oraz panią dyrektor - Beatą Jankiewicz. Wszystkie dzieci były przebrane w piękne stroje, odpowiadające nazwom ich grup.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości. Następnie  przedszkolaki rozpoczęły część artystyczną. Każda z grup zaprezentowała swoje talenty – była recytacja wierszyków, występy wokalne i taneczne.

Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, że będą przychodzić do przedszkola z uśmiechem, zabawki szanować i porządek pielęgnować, być dla siebie miłym i życzliwym. Po tej przysiędze, dzieci oficjalnie stały się przedszkolakami ZSP w Jaroszowie.

Następnie, dyrektor Beata Jankiewicz, za pomocą Czarodziejskiego Pędzla dokonała uroczystego pasowania dzieci na przedszkolaków. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał książeczkę i dyplom. Ślubowanie złożyli również rodzice, którzy dumnie przyglądali się swoim pociechom.

Po uroczystym ślubowaniu, w sali przedszkolnej, czekały na dzieci pyszne owoce przygotowane przez rodziców.