baner5.jpg

Wiktoria Łobodziec i Wioletta Kardynał – radne III kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu - reprezentujące Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie 10.11.2015 r. wzięły udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Jednym z punktów tej uroczystości było nadanie przez Radę Miejską w Strzegomiu tytułu „Honorowego Obywatela Strzegomia" Pani Melicie Sallai, której Fundacja od kilkunastu lat prowadzi przedszkole w pałacu w Morawie.

Podczas oglądania filmu pt. „Cudzoziemcy – Melitta Sallai” z 2007 roku, obecne w sali Wiktoria i Wiola rozpoznały, wśród dzieci bawiących się w ogrodzie, siebie oraz swoich kolegów i koleżanki. Gimnazjalistki, jak wiele innych dzieci z Jaroszowa, uczęszczały do tego zupełnie wyjątkowego przedszkola. Powróciły wspomnienia i dziewczyny postanowiły osobiście pogratulować Pani Melicie, ale także powiedzieć o swoich, tylko miłych, chwilach spędzonych właśnie w Morawie.

Uczennicom towarzyszyła pani Beata Jankiewicz – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie i opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Monika Bytnar-Gołembiowska.