b1.jpg

W sobotę - 24 października 2015 r. - grupa 15 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunami – panią Małgorzatą Kolano oraz panem Zbigniewem Miłkiem - wzięła udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu pn.   „Matematyka jest wszędzie”.

Warsztaty obejmowały pięć następujących stanowisk: „Twierdza Szyfrów”, „Nie Tylko Dla Orląt”, „Fiku Miku Fraktaliku”, „Jarmark Sztuki Matematycznej”, „Ulegnij Złudzeniu”.

Każdy z uczestników dostał kartę do zbierania punktów. Aby zebrać maksymalną ilość punktów, w każdym stanowisku należało wykonać określoną ilość zadań, które były bardzo różnorodne i ciekawe. Po wypełnieniu kart, uczniowie oddawali je do losowania, które wyłoni zwycięzców i zdobywców nagród.

Na warsztatach panowała miła oraz gościnna atmosfera zapewniona przez licealistów, którzy byli bardzo pomocni. Uczniowie chętnie rozwiązywali zadania i doskonale się przy tym bawili. Nikt się nie spodziewał, że matematyka może sprawić tyle przyjemności. Warsztaty trwały dwie godziny, ale żaden z uczestników nie żałował wzięcia w nich udziału.