baner4.jpg

Dnia 26.10.2015 r. dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Beata Jankiewicz odebrała certyfikat „Chronimy dzieci”.

Nasza szkoła spełniła standardy ochrony dzieci i w ramach Rządowego programu na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” i uzyskała to zaszczytne wyróżnienie.

Od wielu lat bierzemy udział w różnych akcjach w zakresie bezpieczeństwa dziecka. Profilaktyka i ochrona dziecka przed krzywdzeniem jest naszym nadrzędnym celem, który w każdym roku szkolnym stawiamy sobie za priorytet.

W naszej placówce wprowadziliśmy: „Profilaktykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem”, w zakresie monitorowania pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci, prowadzimy edukację w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem, przemocą i wykorzystywaniem. Edukujemy dzieci w zakresie ich praw oraz na bieżąco monitorujemy i ewaluujemy nasze działania.

Jako szkoła „Dbająca o bezpieczeństwo” skłaniamy się również ku „Ochronie dzieci przed krzywdzeniem”. Naszą misją jest wychowanie dzieci w poczuciu bezpieczeństwa i odpowiedzialności.